ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9412058
*
nr 941 2058
Spegel
Rokokostil, 120x47
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2015
kl 19:59:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 18:23:24
1
1.000 kr
16/2 19:09:31
2
1.200 kr
16/2 19:14:29
1
1.200 kr
16/2 19:14:29
2
1.200 kr (Budbetjänt)
16/2 19:15:03
1
1.300 kr
16/2 19:39:35
2
1.400 kr
16/2 19:45:43
3
2.200 kr
16/2 19:49:36
1
1.600 kr
16/2 19:49:36
3
1.700 kr (Budbetjänt)
16/2 19:52:21
1
1.800 kr
16/2 19:52:21
3
1.900 kr (Budbetjänt)
16/2 19:54:45
1
2.000 kr
16/2 19:54:45
3
2.200 kr (Budbetjänt)
16/2 19:54:52
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 941 2058
Spegel
Rokokostil, 120x47
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 18:23:24 | 1 | 1.000 kr |
16/2 19:09:31 | 2 | 1.200 kr |
16/2 19:14:29 | 1 | 1.200 kr |
16/2 19:14:29 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:15:03 | 1 | 1.300 kr |
16/2 19:39:35 | 2 | 1.400 kr |
16/2 19:45:43 | 3 | 2.200 kr |
16/2 19:49:36 | 1 | 1.600 kr |
16/2 19:49:36 | 3 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:52:21 | 1 | 1.800 kr |
16/2 19:52:21 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:54:45 | 1 | 2.000 kr |
16/2 19:54:45 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:54:52 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59